Friday 26th of April 2024

W dniu 21 marca uczniowie szkolnego koła turystycznego wybrali się do Szczyrku. Zwiedziliśmy zabytkowy kościół  św. Jakuba Apostoła z XVIII w., Sanktuarium pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski ze słynnym obrazem Matki Bożej Szczyrkowskiej namalowanym według wskazówek Julianny Pezdy, której objawiła się w tym miejscu Matka Boża. Obok kościoła tryska źródło z cudowną wodą potwierdzające prawdziwość objawień. Odpoczywaliśmy w  schronisku Chata Wuja Toma, które jest drewnianą, stylową chatą góralską, pochodzącą z 1918 r., a znajdującą się na Przełęczy Karkoszczonka (736 m n.p.m.), tam też została spalona nasza marzanna.  Wyjazd zakończyły  zajęcia warsztatowe w siedzibie Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) .
Autor: Beata Jamrocha
Poszukaj fotoreportaż "Wiosna" w katalogu "Rok szk. 2013/2014".