Thursday 25th of April 2024

Dnia 26 września 2014r. odbyły się w naszej szkole uroczyste apele, podczas których wróciliśmy pamięcią do  tragicznych, ale równocześnie wzniosłych, wydarzeń II wojny światowej. W odpowiedzi na apele Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej oraz działaczy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wierszem i piosenką uczciliśmy 75. Rocznicę Powstania Państwa Podziemnego. Tworzenie jego struktur już od 27 września 1939r. było fenomenem na skalę światową. Ta siła moralna i tradycja niepodległościowa pozwoliły po wojnie przetrwać czas komunistycznej dyktatury.
Symbolem tych dokonań jest kotwica Polski Walczącej – znak tak bliski sercu każdego Polaka.
Więcej informacji o symbolu PW chronionego specjalna ustawą z dnia 30. 07. 2014 r. szukaj: www.pl.wikipedia.org
Więcej informacji o Polskim Państwie Podziemnym szukaj: www.pl.wikipedia.org
Autor: Małgorzata Kapała
Poszukaj fotoreportaż "Akademia-PPP" w katalogu "Rok szk. 2014/2015"