Friday 19th of April 2024

Panie policjantki z żywieckiej komendy policji, st. asp. Mirosława Gruszka i st. asp. Barbara Lorek, odwiedziły w dniu 24. 09. 2014 r. naszych pierwszoklasistów.  W czasie spotkania mundurowe przypomniały maluchom o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz uczyły ich, jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje. Na koniec spotkania Panie policjantki rozdały uczniom niebieskie serduszka, które są rekwizytami ogólnopolskiej kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Więcej zdjęć i film ze spotkania na stronie żywieckiej policji.
Nie ostrzegaj, bo nie wiesz kogo ostrzegasz”,  to hasło kampanii, którą Komenda Powiatowa Policji w Żywcu prowadzi wspólnie z Miejskim Centrum Kultury. Kampania ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez pokazanie kierowcom negatywnych konsekwencji ostrzegania światłami drogowymi przed policyjnymi kontrolami. Oficjalne rozpoczęcie kampanii odbyło się 17. 09. 2014 r podczas imprezy „Bezpiecznie chcę się żyć”. Stróże prawa we współpracy również z uczniami i rodzicami naszej szkoły przygotowali film promujący kampanię.
Autor: Małgorzata Kapała