Friday 19th of April 2024

Po raz kolejny w ferie uczniowie szkolnego koła turystycznego wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Tam zwiedziliśmy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie mogliśmy podziwiać wystawę „Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich”, która została przygotowana z okazji jubileuszu dwudziestolecia Muzeum Manggha. Kolejnym miejscem naszej wędrówki po Krakowie było Muzeum Inżynierii Miejskiej. Tam uczniowie uczestniczyli w zajęciach interaktywnych - nauka poprzez zabawę ” Wokół koła”.  W Muzeum Bursztynu zobaczyliśmy wystawę pokazująca naturalną urodę bursztynu bałtyckiego, świadczącą o jego unikatowości i dostarczającą cennej wiedzy na temat powstawania i historii obróbki. Na szczególną uwagę zasługuje niecodzienna aranżacja: w gablotach obok siebie znajdują się naturalne formy tej skamieniałej żywicy zestawione z inspirującymi przykładami ich wykorzystania w sztuce współczesnej.
W trakcie ferii byliśmy również w Bielsku Białej na projekcji filmu trójwymiarowego pt. "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii". Zwiedziliśmy wystawę w Biurze Wystaw Artystycznych (BWA) - wystawa fotograficzna prof. sztuki filmowej Ireny Nawrot-Trzcińskiej oraz malarstwo na tkaninach Kariny Czernek.
Autor: Beata Jamrocha
Poszukaj fotoreportaż "Kraków" w katalogu "Rok szk. 2014/2015".