Wednesday 24th of April 2024

W dn. 15.01. 2016 r. członkowie SKKT pod opieką pań: B. Jamrochy i L. Obrockiej, wzięli udział w arcyciekawym przedsięwzięciu – NOCY BIOLOGÓW. Na zaproszenie Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Biologii do Katowic udali się uczniowie: O.Ambroziak, Z.Osojca, Z.Zawiła, M.Mołczan, M.Wandzel i B.Mrowiec.
Uczestnicy uczyli się, bawiąc się, obserwując, twórczo działając. Organizator przygotował warsztaty złożone z trzech części:
1. Quizy/konkursy: Kształty w cieniu. Uczniowie podejmowali zadania, w których wykazywali się spostrzegawczością, refleksem oraz umiejętnością rozpoznawania kształtów zwierząt i ich narządów.
2. Laboratoria: Kodujemy ruch… robotów. Uczestników warsztatów z robotyki inspirowano i zachęcano do nauki programowania robotów z wykorzystaniem systemu Lego Mindstorms EV3. Nauka programowania okazała się bardzo przyjemną rozrywką umysłową i doskonałym treningiem logicznego myślenia, rozwijania wyobraźni.
3. Laboratoria: Komórka roślinna -  strukturalna jednostka kodu natury. Uczniowie poznali budowę różnych mikroskopów. Samodzielnie przygotowywali preparaty mikroskopowe i korzystając z różnych technik mikroskopowych, zapoznawali się z budową różnych typów komórek roślinnych.
Warto było tak przyjemnie i pożytecznie spędzić swój wolny czas!
Autorzy: Lucyna Obrocka, Beata Jamrocha
Poszukaj fotoreportaż "Noc biologów" w katalogu "Rok szk. 2015/2016"