Friday 29th of March 2024

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku, 8 września uczniowie klas 1A i 1B uczestniczyli w spotkaniu z policjantką  z Powiatowej Komendy Policji w Żywcu. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy i chodniku. Zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby unikania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Dzieci otrzymały w prezencie odblaskową opaskę.Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wiele radości sprawił im pies Sznupek, maskotka śląskiej policji.
Autor: Danuta Pełka
Poszukaj fotoreportaż "Bezpieczna droga" w katalogu "Rok szk. 2016/2017"