Thursday 25th of April 2024

17 maja 2017 r. klasa 5a udała się do Żywieckiej Biblioteki Samorządowej na spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Renatą Piątkowską, która zaprezentowała swoją książkę pt. „Która to Malala?”.
Podczas spotkania pisarka barwnie i przejmująco opowiedziała  historię głównej bohaterki książki - Malali,  małej Pakistanki, która pragnęła chodzić do szkoły pomimo tego, że w jej kraju dziewczynkom odmówiono do tego prawa. Za swoją miłość do wiedzy została srogo ukarana przez Talibów. Swoją opowieść pisarka urozmaiciła odczytaniem fragmentów książki, w której znajdują się również  wpisy Malali z jej bloga, a także rozmowy internautów na temat dziewczynki, o której usłyszał cały świat, gdy w 2014 r. otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. Malala jest jedynym na świecie dzieckiem, które otrzymało nagrodę Nobla.
Jeżeli kogoś zainteresowały niezwykłe losy Malali, zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki, gdzie można wypożyczyć książkę „Która to Malala?”(z dedykacją autorki), a także inne książki tej pisarki.
Autor: M.Mika-Pieczarka