Friday 26th of August 2016

Wykaz podręczników obowiązujących w SP 1 w Żywcu w roku szk. 2010/2011

Młodzi wolontariusze PDF Drukuj Email
piątek, 05 sierpnia 2016 15:12
W tym roku szkolnym prowadziliśmy w naszej szkole akcje mające na celu pomoc potrzebującym, propagowanie świadomości ekologicznej oraz wdrażanie do wolontariatu. W akcje angażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Przygotowaliśmy upominki dla Szlachetnej Paczki, zbieraliśmy maskotki dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych i środki potrzebne zwierzętom w schronisku. Przez cały rok zbieraliśmy makulaturę, puszki i butelki plastikowe. Pozyskane w ten sposób środki finansowe przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych. O najbardziej aktywnych zbieraczach i opiekunach akcji czytaj w zakładce Osiągnięcia.
Autor: Małgorzata Kapała

Wyróżnienie dla Tomka Fijaka PDF Drukuj Email
piątek, 05 sierpnia 2016 15:10
Także w tym roku szkolnym Tomek Fijak, piątoklasista, kontynuował z powodzeniem starty w zawodach sportowych w różnych dyscyplinach sportowych. Lista jego sukcesów znajduje się w zestawieniu w zakładce Osiągnięcia. W czerwcu 2016 r. za swój wysiłek w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych został wyróżniony na Gali Sportu Żywieckiego.
Autor: Małgorzata Kapała

Akcja 20 lat wspólnie PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:46

W II semestrze nasi uczniowie brali udział w Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „20 lat wspólnie” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem było upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, która przypadała 27 maja tego roku.

Akcja miała zachęcić młodzież do zapoznania się z działalnością samorządu lokalnego. W ramach akcji, uczniowie podzieleni na zespoły (edukacja, ekologia, zabytki itp.) mieli za zadanie przeprowadzić wywiady ze swoimi rodzicami i sąsiadami na temat zmian, jakie zaszły w naszej miejscowości w ciągu ostatnich 20 lat. Uczniowie spotkali się w Ratuszu Miejskim z Burmistrzem Żywca, p. Markiem Czulem, który opowiedział o działalności samorządu i pracy radnych. Na podstawie zebranych materiałów uczniowie stworzyli prezentacje multimedialne poświęcone osiągnięciom władz samorządowych Żywca. Zaprezentowali w nich podstawowe dane o naszym mieście i jego władzach lokalnych, informacje o zmianach, które zaszły w Żywcu na przestrzeni ostatnich 20 lat oraz zdjęcia potwierdzające te zmiany. Najlepsza prezentacja została umieszczona na specjalnie przygotowanej Internetowej Mapie Polski.

Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

W rocznicę bitwy pod Grunwaldem PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:29
Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Nasze miasto

Oceń naszą stronę

Oceń naszą szkołę

Odsłon : 208413

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.