Thursday 22nd of February 2018

Wykaz podręczników obowiązujących w SP 1 w Żywcu w roku szk. 2010/2011

Plan lekcji PDF Drukuj Email
czwartek, 08 lutego 2018 09:19
Informujemy, iż od 12 lutego 2018 r. obowiązuje nowy plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Zapisy dzieci do klas I na rok szkolny 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 1 w Żywcu - informacje wstępne PDF Drukuj Email
piątek, 02 lutego 2018 12:41

Zasady ogólne:

1. Do klas I przyjmowane są:

1) dzieci 7 letnie(urodzone w roku 2011) – objęte obowiązkiem szkolnym,

2) dzieci 6 letnie(urodzone w roku 2012) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

2. Kandydaci zamieszkali w obwodzie SP nr 1 przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia.
3. Rodzice dziecka zamieszkującego w innym obwodzie, mogą starać się o przyjęcie go do SP nr 1, składając wniosek wraz załącznikami, a następnie biorąc udział w postępowaniu rekrutacyjnym.

Obwód Szkoły Podstawowej nr 1 w Żywcu:

1 Maja, Armii Krajowej (prawa strona od nr 56 do końca), Browar Kolonia, Browarna, Długa, Futrzarska (prawa strona od nr 14 do końca, lewa strona od nr 51 do końca), Harenda, Jasna, Kazimierza Tetmajera, Kochanowskiego, Konopnickiej, Krzywa, Ks. Prał. St. Słonki, Lelewela, Leśnianka, Ludna, Łęgowa, Michała, Miła, Mleczarska, Mochnackiego, Nimasów, Niwy, Nowa, Oś. Zgoda, Pawlusie, Piaskowa,  Podtorze, Polna, Rolnicza, Rzeźnicza (prawa strona od nr 10 do końca, lewa strona od nr 13 do końca), Sadowa, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Stawowa, Wąska, Wczasowa, Wypoczynkowa, Wyzwolenia, Zabłocka.

Termin zapisu: 1 marca – 31 marca 2018 r.
Podstawa prawna:
1. ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59),
2. ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60),
3. ustawa z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 35),
Dokumenty do pobrania (zgłoszenie dziecka do szkoły, wniosek i załączniki)

Akcja 20 lat wspólnie PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:46

W II semestrze nasi uczniowie brali udział w Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „20 lat wspólnie” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem było upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, która przypadała 27 maja tego roku.

Akcja miała zachęcić młodzież do zapoznania się z działalnością samorządu lokalnego. W ramach akcji, uczniowie podzieleni na zespoły (edukacja, ekologia, zabytki itp.) mieli za zadanie przeprowadzić wywiady ze swoimi rodzicami i sąsiadami na temat zmian, jakie zaszły w naszej miejscowości w ciągu ostatnich 20 lat. Uczniowie spotkali się w Ratuszu Miejskim z Burmistrzem Żywca, p. Markiem Czulem, który opowiedział o działalności samorządu i pracy radnych. Na podstawie zebranych materiałów uczniowie stworzyli prezentacje multimedialne poświęcone osiągnięciom władz samorządowych Żywca. Zaprezentowali w nich podstawowe dane o naszym mieście i jego władzach lokalnych, informacje o zmianach, które zaszły w Żywcu na przestrzeni ostatnich 20 lat oraz zdjęcia potwierdzające te zmiany. Najlepsza prezentacja została umieszczona na specjalnie przygotowanej Internetowej Mapie Polski.

W rocznicę bitwy pod Grunwaldem PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:29

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Nasze miasto

Oceń naszą stronę

Oceń naszą szkołę

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.