Wednesday 26th of April 2017

Majówka 2017 PDF Drukuj Email
środa, 26 kwietnia 2017 14:45
Szanowni Rodzice!
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z komunikatem dotyczącym zakresu opieki nad uczniami w dniach od 1 - 5 maja 2017 r.
Jak powszechnie wiadomo: 1 maja - Święto Pracy i 3 maja - Święto Konstytucji Trzeciego Maja, są dniami ustawowo wolnymi od pracy i nauki. Natomiast dni: 2., 4. i 5. maja (wtorek, czwartek i piątek) zostały wyznaczone jako dni wolne od zajęć dydaktycznych w naszej szkole.
Dzieci potrzebujące w tych dniach opieki zapraszamy do świetlicy szkolnej na zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w godzinach od 7.30 - 16.00.
Prosimy Szanownych Państwa o zgłaszanie potrzeb w zakresie opieki nad uczniami (obiad, zajęcia w świetlicy) Wychowawczyniom lub Pani Sabinie Dzierżawie  - kierownik świetlicy) – druk zgłoszenia w zakładce "Dla Rodziców".
Życzymy, aby te nadchodzące dni były pięknym czasem dla Waszych Rodzin. Niech wszystkim - dorosłym i dzieciom - dopisze piękna słoneczna pogoda za oknem, ale i pogoda ducha!

Fascynujący Świat Pszczół PDF Drukuj Email
środa, 26 kwietnia 2017 14:07
24 i 25 kwietnia uczniowie klas młodszych mieli możliwość uczestniczenia w naszej szkole w projekcie „Fascynujący Świat Pszczół”. W niemal teatralnym otoczeniu i za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich pan Aleksander Rębacz z niezwykłą pasją  przybliżał uczniom klas I-III świat tych niesamowitych owadów. W trakcie warsztatów można było dotknąć plastra pszczelego, zajrzeć do wnętrza prawdziwego ula, a nawet spróbować pszczelich produktów. Najważniejszym elementem zajęć był szklany ul zamieszkany przez pszczelą rodzinę, którą można było bezpiecznie oglądać przy pracy. Wszystkie materiały pochodziły z pasieki „Boża Iskierka” prowadzonej przez Pana Aleksandra Rębacza. Te niestandardowe zajęcia, które działały na wszystkie zmysły słuchaczy, doskonale pobudziły  wyobraźnię uczniów i na długo pozostaną w ich pamięci. Dodatkowo w czasie warsztatów uczestnicy wykonali świeczkę z wosku pszczelego, którą wraz ze słoiczkiem miodu i pałeczką do miodu zabrali do domu. Zajęcia zakończyły się rozdaniem dyplomów.
Autor: Danuta Pełka

Akcja 20 lat wspólnie PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:46

W II semestrze nasi uczniowie brali udział w Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „20 lat wspólnie” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem było upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, która przypadała 27 maja tego roku.

Akcja miała zachęcić młodzież do zapoznania się z działalnością samorządu lokalnego. W ramach akcji, uczniowie podzieleni na zespoły (edukacja, ekologia, zabytki itp.) mieli za zadanie przeprowadzić wywiady ze swoimi rodzicami i sąsiadami na temat zmian, jakie zaszły w naszej miejscowości w ciągu ostatnich 20 lat. Uczniowie spotkali się w Ratuszu Miejskim z Burmistrzem Żywca, p. Markiem Czulem, który opowiedział o działalności samorządu i pracy radnych. Na podstawie zebranych materiałów uczniowie stworzyli prezentacje multimedialne poświęcone osiągnięciom władz samorządowych Żywca. Zaprezentowali w nich podstawowe dane o naszym mieście i jego władzach lokalnych, informacje o zmianach, które zaszły w Żywcu na przestrzeni ostatnich 20 lat oraz zdjęcia potwierdzające te zmiany. Najlepsza prezentacja została umieszczona na specjalnie przygotowanej Internetowej Mapie Polski.

W rocznicę bitwy pod Grunwaldem PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:29

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Nasze miasto

Cel: SP 1 Wojska Polskiego Żywiec 7625

Oceń naszą stronę

Oceń naszą szkołę

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.