Thursday 26th of May 2016

poniedziałek, 23 maja 2016 16:49

I a poznaje swoją „Małą Ojczyznę” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 maja 2016 16:34
W dniu 13 V po raz pierwszy odwiedziliśmy żywieckie muzeum. Zapoznaliśmy się z zasadami zachowania w muzeum, dowiedzieliśmy się, co to jest muzeum i kto w nim pracuje. Zwiedzaliśmy ekspozycje, poznając jednocześnie podstawowe terminy: eksponat, zabytek, konserwacja, wystawa. Wizyta w muzeum była bardzo ciekawa i na pewno jeszcze nie raz się tam wybierzemy.
17 maja wybraliśmy się do Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej. Panowie strażacy zaprezentowali nam wozy strażackie oraz sprzęt, a także przybliżyli, na czym polega zawód strażaka. Były też niespodzianki: mogliśmy założyć na głowę hełm strażacki czy usiąść w kładzie i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie otrzymaliśmy lizaki i symboliczne czerwone baloniki. Było super!!!
Autor: Małgorzata Ponikiwa
Posukaj fotoreportaż "Klasa Ia" w katalogu "rok szk. 2015/2016"

Poprawiony: poniedziałek, 23 maja 2016 16:41

Akcja 20 lat wspólnie PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:46

W II semestrze nasi uczniowie brali udział w Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „20 lat wspólnie” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem było upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, która przypadała 27 maja tego roku.

Akcja miała zachęcić młodzież do zapoznania się z działalnością samorządu lokalnego. W ramach akcji, uczniowie podzieleni na zespoły (edukacja, ekologia, zabytki itp.) mieli za zadanie przeprowadzić wywiady ze swoimi rodzicami i sąsiadami na temat zmian, jakie zaszły w naszej miejscowości w ciągu ostatnich 20 lat. Uczniowie spotkali się w Ratuszu Miejskim z Burmistrzem Żywca, p. Markiem Czulem, który opowiedział o działalności samorządu i pracy radnych. Na podstawie zebranych materiałów uczniowie stworzyli prezentacje multimedialne poświęcone osiągnięciom władz samorządowych Żywca. Zaprezentowali w nich podstawowe dane o naszym mieście i jego władzach lokalnych, informacje o zmianach, które zaszły w Żywcu na przestrzeni ostatnich 20 lat oraz zdjęcia potwierdzające te zmiany. Najlepsza prezentacja została umieszczona na specjalnie przygotowanej Internetowej Mapie Polski.

Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

W rocznicę bitwy pod Grunwaldem PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:29
Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Oceń naszą stronę

Oceń naszą szkołę

Odsłon : 197125

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.