Sunday 01st of May 2016

Komunikat PDF Drukuj Email
piątek, 29 kwietnia 2016 16:26
Szanowni Rodzice!
Przed nami długi weekend majowy, w związku z czym przypominamy, że:
1. dzień 2 maja jest wolny od zajęć dydaktycznych, a dla dzieci potrzebujących opieki szkoła organizuje zajęcia wychowawcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 8.00 - 16.00.
2. dzień 3 maja jest wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
Dorosłym i dzieciom życzymy pięknej słonecznej pogody
oraz miłego odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.Smile

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2016 16:29

Konie, koniki, pegazy i jednorożce PDF Drukuj Email
środa, 20 kwietnia 2016 17:13
W dniu 19.04.br. na zajęciach grupy psychoedukacyjnej, która funkcjonuje w naszej szkole, królowały drewniane konie, koniki i pegazy różnej maści. Odbyły się u nas bowiem warsztaty zabawkarskie. Przygotowali je i poprowadzili nasi goście: pan Mariana Łoboz – artysta rzeźbiarz pochodzący z Pewli Wielkiej, który kultywuje tradycję swojej rodziny, sięgającą już czterech pokoleń. Jest nią rzeźba w drewnie. Pan Marian Łoboz jest twórcą zabawek tradycyjnych, które tworzy i dekoruje z pasją, tak jak czynili to jego przodkowie. Gościliśmy także pana Zbigniewa Micherdzińskiego, pomysłodawcę i koordynatora Międzynarodowego Konkursu na Zabawkę Tradycyjną.
Uczestnicy zajęć słuchali z zaciekawieniem opowieści pana Mariana Łoboza i z wielką uwagą śledzili pracę rzeźbiarską gościa. Pod jego czujnym okiem, inspirując się oglądanymi pracami lub kierując własną wyobraźnią, uczniowie tworzyli swoje koniki. Nadawali im bardzo indywidualne rysy poprzez wzbogacanie ich barwnymi dekoracjami. Powstała niezwykła kolekcja koników i pegazów. Praca nad nimi przyniosła wiele radości uczestnikom warsztatów. Prace powstałe na zajęciach warsztatowych wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie na Zabawkę Tradycyjną.
Autor: Monika Kałuża
poszukaj fotoreportaż "Warsztaty" w katalogu "Rok szk. 2015/2016"

Poprawiony: niedziela, 24 kwietnia 2016 16:56

Akcja 20 lat wspólnie PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:46

W II semestrze nasi uczniowie brali udział w Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „20 lat wspólnie” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem było upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, która przypadała 27 maja tego roku.

Akcja miała zachęcić młodzież do zapoznania się z działalnością samorządu lokalnego. W ramach akcji, uczniowie podzieleni na zespoły (edukacja, ekologia, zabytki itp.) mieli za zadanie przeprowadzić wywiady ze swoimi rodzicami i sąsiadami na temat zmian, jakie zaszły w naszej miejscowości w ciągu ostatnich 20 lat. Uczniowie spotkali się w Ratuszu Miejskim z Burmistrzem Żywca, p. Markiem Czulem, który opowiedział o działalności samorządu i pracy radnych. Na podstawie zebranych materiałów uczniowie stworzyli prezentacje multimedialne poświęcone osiągnięciom władz samorządowych Żywca. Zaprezentowali w nich podstawowe dane o naszym mieście i jego władzach lokalnych, informacje o zmianach, które zaszły w Żywcu na przestrzeni ostatnich 20 lat oraz zdjęcia potwierdzające te zmiany. Najlepsza prezentacja została umieszczona na specjalnie przygotowanej Internetowej Mapie Polski.

Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

W rocznicę bitwy pod Grunwaldem PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:29
Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Oceń naszą stronę

Oceń naszą szkołę

Odsłon : 194279

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.