Friday 29th of May 2015

Poprawiony: wtorek, 12 maja 2015 18:02

Lubimy czytać! PDF Drukuj Email
piątek, 01 maja 2015 10:33
Uczniowie klas trzecich wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Wymarzone miejsce do czytania w mojej szkole" organizowanym przez Wydawnictwo Operon. Konkurs miał na celu zachęcenie dzieci do czytania. Praca konkursowa - plakat i koszulki wykonana przez naszych uczniów znalazła się wśród pięciu laureatów.
Twórcami projektu byli: Kinga Kołodziej, Wiktoria Nowak, Wiktor Łukaszek z klasy III b oraz Marta Supłat, Antonina Gruszka, Weronika Duc z klasy III a, pod opieką wychowawczyń: Małgorzaty Ponikwi, Alicji Popławskiej, i nauczycieli - bibliotekarzy.
Autor: Monika Trzeciak
Poszukaj fotoreportaż "Czytamy" w katalogu "Rok szk. 2014/2015".

Poprawiony: piątek, 01 maja 2015 10:40

Akcja 20 lat wspólnie PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:46

W II semestrze nasi uczniowie brali udział w Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „20 lat wspólnie” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem było upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, która przypadała 27 maja tego roku.

Akcja miała zachęcić młodzież do zapoznania się z działalnością samorządu lokalnego. W ramach akcji, uczniowie podzieleni na zespoły (edukacja, ekologia, zabytki itp.) mieli za zadanie przeprowadzić wywiady ze swoimi rodzicami i sąsiadami na temat zmian, jakie zaszły w naszej miejscowości w ciągu ostatnich 20 lat. Uczniowie spotkali się w Ratuszu Miejskim z Burmistrzem Żywca, p. Markiem Czulem, który opowiedział o działalności samorządu i pracy radnych. Na podstawie zebranych materiałów uczniowie stworzyli prezentacje multimedialne poświęcone osiągnięciom władz samorządowych Żywca. Zaprezentowali w nich podstawowe dane o naszym mieście i jego władzach lokalnych, informacje o zmianach, które zaszły w Żywcu na przestrzeni ostatnich 20 lat oraz zdjęcia potwierdzające te zmiany. Najlepsza prezentacja została umieszczona na specjalnie przygotowanej Internetowej Mapie Polski.

Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

W rocznicę bitwy pod Grunwaldem PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:29
Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Oceń naszą stronę

Oceń naszą szkołę

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.