Sunday 26th of April 2015

Wykaz podręczników obowiązujących w SP 1 w Żywcu w roku szk. 2010/2011

Konkurs „Matematyka jest wszędzie” PDF Drukuj Email
wtorek, 07 kwietnia 2015 18:07
W dniu 26.03.2015 r. uczennice naszej szkoły – Martyna Wika i Ania Piecha - pod opieką pani Barbary Gowin uczestniczyły w konkursie „Matematyka jest wszędzie”, który odbył się w Bielsku-Białej. Wzięło w nim udział 40 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. Martyna przedstawiła prezentację pt. „Biuro nieruchomości”, a Ania prezentowała temat „Pieniądze”. Zapraszamy do obejrzenia prac, z którymi wystąpiły na konkursie.
Autor: Barbara Gowin

Klasy VI b i IV a w fabryce „ Decora” PDF Drukuj Email
wtorek, 07 kwietnia 2015 18:03
Fabryka „Decora” w Miechowie słynie z produkcji wspaniałych, artystycznych ozdób szklanych. Tam właśnie 18 marca 2015 r. pojechali uczniowie klas VI B i IV A. Uczniowie mogli podziwiać ręcznie malowane, szklane ozdoby choinkowe. Pomimo postępu techniki tradycyjna technologia produkcji pozostała niezmieniona od połowy XIX w. Uczniowie poznali w trakcie zwiedzania proces produkcji, mogli zobaczyć, jak kształtuje się ze szklanych rurek niezwykłe kształty, które później ręcznie się maluje i ozdabia. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach edukacyjnych. Każdy otrzymał wybraną przez siebie formę szklaną, którą według swojego pomysłu ozdobił. Po zakończeniu zwiedzania fabryki udaliśmy się do Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie. Kolejnymi punktami naszej wycieczki były Racławice i Kraków. Serdecznie dziękuję P. Dorocie Figurze za pomoc w organizacji wycieczki, a paniom Janinie Czulak i Marzenie Pietraszko za pomoc w opiece nad młodzieżą.
Autor: Beata Jamrocha
Poszukaj fotoreportaż "Ozdoby" w katalogu "Rok szk. 2014/2015

Poprawiony: wtorek, 07 kwietnia 2015 18:06

Akcja 20 lat wspólnie PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:46

W II semestrze nasi uczniowie brali udział w Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „20 lat wspólnie” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem było upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, która przypadała 27 maja tego roku.

Akcja miała zachęcić młodzież do zapoznania się z działalnością samorządu lokalnego. W ramach akcji, uczniowie podzieleni na zespoły (edukacja, ekologia, zabytki itp.) mieli za zadanie przeprowadzić wywiady ze swoimi rodzicami i sąsiadami na temat zmian, jakie zaszły w naszej miejscowości w ciągu ostatnich 20 lat. Uczniowie spotkali się w Ratuszu Miejskim z Burmistrzem Żywca, p. Markiem Czulem, który opowiedział o działalności samorządu i pracy radnych. Na podstawie zebranych materiałów uczniowie stworzyli prezentacje multimedialne poświęcone osiągnięciom władz samorządowych Żywca. Zaprezentowali w nich podstawowe dane o naszym mieście i jego władzach lokalnych, informacje o zmianach, które zaszły w Żywcu na przestrzeni ostatnich 20 lat oraz zdjęcia potwierdzające te zmiany. Najlepsza prezentacja została umieszczona na specjalnie przygotowanej Internetowej Mapie Polski.

Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

W rocznicę bitwy pod Grunwaldem PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:29
Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Oceń naszą stronę

Oceń naszą szkołę

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.