Friday 31st of October 2014

Wykaz podręczników obowiązujących w SP 1 w Żywcu w roku szk. 2010/2011

Akcja 20 lat wspólnie PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:46

W II semestrze nasi uczniowie brali udział w Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „20 lat wspólnie” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem było upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, która przypadała 27 maja tego roku.

Akcja miała zachęcić młodzież do zapoznania się z działalnością samorządu lokalnego. W ramach akcji, uczniowie podzieleni na zespoły (edukacja, ekologia, zabytki itp.) mieli za zadanie przeprowadzić wywiady ze swoimi rodzicami i sąsiadami na temat zmian, jakie zaszły w naszej miejscowości w ciągu ostatnich 20 lat. Uczniowie spotkali się w Ratuszu Miejskim z Burmistrzem Żywca, p. Markiem Czulem, który opowiedział o działalności samorządu i pracy radnych. Na podstawie zebranych materiałów uczniowie stworzyli prezentacje multimedialne poświęcone osiągnięciom władz samorządowych Żywca. Zaprezentowali w nich podstawowe dane o naszym mieście i jego władzach lokalnych, informacje o zmianach, które zaszły w Żywcu na przestrzeni ostatnich 20 lat oraz zdjęcia potwierdzające te zmiany. Najlepsza prezentacja została umieszczona na specjalnie przygotowanej Internetowej Mapie Polski.

Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

W rocznicę bitwy pod Grunwaldem PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:29
Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

Święto Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 października 2014 16:05
W tym roku Święto Komisji Edukacji Narodowej miało niecodzienny przebieg. Jego pierwszoplanową postacią była Pani Krystyna Mika – nauczycielka katechezy, która w dniu 30 września 2014r.  po przepracowaniu prawie 40 lat w charakterze pielęgniarki, opiekunki w żłobku, a potem katechetki - zakończyła swoją pracę zawodową. Pani Krystyna Mika podjęła się nauczania katechezy w naszej szkole w 1994 r., łącząc ten obowiązek z nauczaniem dzieci w Przedszkolu nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i w Przedszkolu nr 10. Pracowała z zaangażowaniem oraz oddaniem nie tylko na lekcjach katechezy, ale również towarzyszyła naszym wychowankom podczas nabożeństw różańcowych, majowych i wielkopostnych. Jej podopieczni byli co roku finalistami i laureatami konkursów wiedzy biblijnej i konkursów recytatorskich. Za swój trud otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta, Nagrody Dyrektora Szkoły oraz liczne podziękowania władz świeckich i kościelnych. Zawsze uśmiechnięta, pogodna i życzliwa zachęcała uczniów do czynienia dobra. Pożegnanie było bardzo wzruszające - uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali piękne kwiaty, życzenia i występy artystyczne.
Autor: Małgorzata Kapała
Poszukaj fotoreportaż "KEN" w katalogu "Rok szk. 2014/2015"

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 16:09

SKKT na szlaku zabytków techniki PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 października 2014 15:39
W dniu 4 października grupa uczniów szkolnego koła SKKT wybrała się do Katowice, gdzie miała okazję  zwiedzić Muzeum Organów Śląskich przy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego,  którym  opiekuje się prof. Julian Gembalski,  Kierownik Katedry Organów i Klawesynu. Mogliśmy również wysłuchać brzmienia organów pochodzących z różnych zakątków Polski jak i Europy. Zobaczyliśmy  unikatowe osiedle robotnicze Nikiszowiec zbudowane  dla górników kopalni „Giesche”. Powstało ono na terenie obszaru dworskiego Gieschewald (Giszowiec) w latach 1908− 1918.  Zabytkowa zabudowa mieszkaniowa osiedla w Nikiszowcu powstała według projektu Georga i Emila Zillmannów. Budowa trwała kilka lat. Pierwszy blok mieszkalny oddano do użytku w 1911 r., a ostatni, IX blok, wybudowano w 1919 r. Wyjazd zakończyliśmy spacerem po ogrodach Kapias, w których można spędzic kilka godzin, spacerując pomiędzy alejkami. Można tutaj zobaczyć między innymi ogród zimowy, zakątek szumiącej trawy, ogród angielski, wiejski, japoński, jest tutaj także wrzosowisko.
Autor: Beata Jamrocha
Poszukaj fotoreportaż "SKKT" w katalogu "Rok szk. 2014/2015".

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 15:44

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Oceń naszą stronę

Oceń naszą szkołę

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.