Thursday 05th of March 2015

Wykaz podręczników obowiązujących w SP 1 w Żywcu w roku szk. 2010/2011

Ferie z SKKT PDF Drukuj Email
czwartek, 26 lutego 2015 17:38
Po raz kolejny w ferie uczniowie szkolnego koła turystycznego wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Tam zwiedziliśmy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie mogliśmy podziwiać wystawę „Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich”, która została przygotowana z okazji jubileuszu dwudziestolecia Muzeum Manggha. Kolejnym miejscem naszej wędrówki po Krakowie było Muzeum Inżynierii Miejskiej. Tam uczniowie uczestniczyli w zajęciach interaktywnych - nauka poprzez zabawę ” Wokół koła”.  W Muzeum Bursztynu zobaczyliśmy wystawę pokazująca naturalną urodę bursztynu bałtyckiego, świadczącą o jego unikatowości i dostarczającą cennej wiedzy na temat powstawania i historii obróbki. Na szczególną uwagę zasługuje niecodzienna aranżacja: w gablotach obok siebie znajdują się naturalne formy tej skamieniałej żywicy zestawione z inspirującymi przykładami ich wykorzystania w sztuce współczesnej.
W trakcie ferii byliśmy również w Bielsku Białej na projekcji filmu trójwymiarowego pt. "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii". Zwiedziliśmy wystawę w Biurze Wystaw Artystycznych (BWA) - wystawa fotograficzna prof. sztuki filmowej Ireny Nawrot-Trzcińskiej oraz malarstwo na tkaninach Kariny Czernek.
Autor: Beata Jamrocha
Poszukaj fotoreportaż "Kraków" w katalogu "Rok szk. 2014/2015".

Poprawiony: czwartek, 26 lutego 2015 17:49

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zorganizowane w okresie ferii w SP 1 w Żywcu PDF Drukuj Email
środa, 18 lutego 2015 16:11

W okresie ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 1 w Żywcu we współpracy  i dzięki współfinansowaniu  Urzędu Miejskiego w Żywcu zostały zorganizowane zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów placówki.
Dzieci pod opieką nauczycieli brały udział w zajęciach rozwijających ich zainteresowania, na przykład w warsztatach regionalnych „Zabawki z siana” przeprowadzonych pod kierunkiem twórcy ludowego ze Stryszawy. Wysłuchały prelekcji pt. „Formy ochrony przyrody” zaprezentowanej przez przedstawiciela żywieckiego oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, podsumowanej wystawą prac plastycznych. Spędziły czas w Centrum „Naukotechnika” w Świnnej na spotkaniu pt. „Zbiory monet i banknotów na przełomie dziejów”. Były w Muzeum Miejskim na zajęciach  połączonych z prelekcją oraz w kinie „Janosik” na  seansie filmowym 3 D „Jak wytresować smoka 2” . Poznały również tajniki obróbki drewna na zajęciach „ Z drewnem za pan brat”. Był również czas na zabawę i rekreację w „Figloraju”.

Autor: Sabina Dzierżawa

Poszukaj fotoreportaż "Ferie" w katalogu "Rok szk. 2014/2015"

Poprawiony: czwartek, 26 lutego 2015 17:25

Akcja 20 lat wspólnie PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:46

W II semestrze nasi uczniowie brali udział w Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „20 lat wspólnie” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem było upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, która przypadała 27 maja tego roku.

Akcja miała zachęcić młodzież do zapoznania się z działalnością samorządu lokalnego. W ramach akcji, uczniowie podzieleni na zespoły (edukacja, ekologia, zabytki itp.) mieli za zadanie przeprowadzić wywiady ze swoimi rodzicami i sąsiadami na temat zmian, jakie zaszły w naszej miejscowości w ciągu ostatnich 20 lat. Uczniowie spotkali się w Ratuszu Miejskim z Burmistrzem Żywca, p. Markiem Czulem, który opowiedział o działalności samorządu i pracy radnych. Na podstawie zebranych materiałów uczniowie stworzyli prezentacje multimedialne poświęcone osiągnięciom władz samorządowych Żywca. Zaprezentowali w nich podstawowe dane o naszym mieście i jego władzach lokalnych, informacje o zmianach, które zaszły w Żywcu na przestrzeni ostatnich 20 lat oraz zdjęcia potwierdzające te zmiany. Najlepsza prezentacja została umieszczona na specjalnie przygotowanej Internetowej Mapie Polski.

Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

W rocznicę bitwy pod Grunwaldem PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lipca 2010 18:29
Poprawiony: środa, 06 lipca 2011 19:52

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Oceń naszą stronę

Oceń naszą szkołę

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.